psycholog
dr hab. n med.
Ukończył całościowe 4.5 letnie szkolenie terapii CBT z elementami terapii psychodynamicznej przy II Klinice Psychiatrycznej WUM
Miejsce pracy klinicznej:
Instytut Psychologii PAN
Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2008 roku.
W latach 2008-2019 pracował w II Klinice Psychiatrycznej, WUM. Od 2019 roku jest Kierownikiem Pracowni Psychopatologii Eksperymentalnej w IP PAN. Jest dyrektorem ds. Nauki IP PAN. Wcześniej kierował pracownią Psychopatologii i Wczesnych Interwencji przy II Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracował klinicznie w Wojewódzkim Szpitalu Drewnica w Ząbkach. Był również adiunktem Uniwersytetu SWPS (2014-2016). Jest kierownikiem, wykonawcą oraz opiekunem grantów badawczych finansowanych ze środków MNiSW i NCN. Obecnie kieruje (Sonata Bis, Preludium Bis) i współkieruje (OPUS, grant w konsorcjum europejskim) w konsorcjach grantami badawczymi dotyczącymi ryzyka rozwoju zaburzeń psychotycznych i jego mechanizmów oraz psychoterapii zaburzeń psychotycznych. Jest dwukrotnym stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych wybitnych naukowców. Przebywał na dwuletnim stypendium zagranicznym (2016 – 2018) w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii w Hamburgu (Prof. Steffen Moritz) oraz 06 – 09. 2019 przebywał na stypendium naukowym (finansowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej) w Orygen Youth Center w Melbourne w Australii (Prof. Barnaby Nelson), współpracował z grupą zajmującą się badaniem i leczeniem ryzykownych stanów psychicznych.
Doświadczenie dydaktyczne zdobywa od 2008 roku:
w II Klinice Psychiatrycznej WUM – prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego. Dodatkowo od 2008 do 2016 roku, prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów psychologii USWPS. W latach 2014-2016 stanowisko adiunkta na USWPS. Od 2011 – 2019 roku stanowisko adiunkta w II Klinice Psychiatrycznej. Prowadzi zajęcia z psychoterapii psychoz w różnych szkołach psychoterapii.
Główne obszary zainteresowania naukowego i klinicznego:
Psychologiczne mechanizmy psychoz; mechanizmy urojeń i halucynacji; psychoterapia CBT